Příští schůzku mají všichni ve středu 22. května od 17:00hod

      Sejdeme se u Podměšťáku a budeme chytat.

     S sebou pouze oblečení dle počasí a náčiní pro lov ryb.

Otevřené dětské rybářské závody 8. června 2019 na

 Podměstském rybníku.

 

Novinky

Vítr jsme ve středu ignorovali.

05.04.2019 12:19

Fičelo jako na Islandu a na Podměšťáku se dělaly vlny jako na moři. Starší Kapříci se sešli v jedenácti. Konečně jsme otevřeli novou sezonu našich kroužkových vycházek. Méně zkušenému rybáři by se zdálo, že by ryby v takovém počasí neměly brát, ale Kapříky to neodradilo a pokusili se vychytat si další body do soutěže o Krále rybářů. Jejich pokusy probíhaly na dvou frontách. Naše naděje pro feeder se pokoušely přelstít ryby pomocí krmítka a třesoucí se špičky. Ostatní za pomoci splávku a poměrně lehké montáže. Mezi feederem a plavanou duel skončil v poměru 30x37 pro plavanou. Nejvíc v plavačce a celkově nachytal Matouš S. Celkem 15 kousků. Ve feederu to byli Jarda V. a Michal N. společně, každý s 10 rybami.

I přes nepříznivé povětrnostní podmínky se dětem podařilo nachytat i pár pěkných úlovků. Všechny ulovené ryby byly po zimě v dobré kondici a tak se také šetrně vrátily zpět do svého živlu.

Příští týden se pokusí mladší složit zkoušky nováčků a za čtrnáct dní, tedy 17. dubna se všichni sejdeme zase u Podměšťáku. Tentokrát Mladší i starší Kapříci vyrazí na jarní úklid okolo Podměšťáku, Zemánku a pokud zbude čas, tak i okolo Žabárny. To už budou z mladších Kapříků ti opravdoví rybáři a tak doufám, že rádi přiloží ruce k dílu, stejně jako je to u nás v Čáslavi zvykem. Už se těším...

Další foto:rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Prvni_vychazka_3._dubna_2019

Záznamy: 7 - 7 ze 101
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>
V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Od 16. do 25. srpna 2019

Tábor je určen dětem od 7 do 18 let. Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Je vhodný pro školy v přírodě, školní výlety, rodinnou rekreaci, letní dětské tábory, pro pobyty seniorů, rybářů a na uspořádání firemní akce. Ubytování bude ve zděné budově se 2-4 lůžkovými pokoji, sociální zařízení na chodbě.
Nespornou výhodou je v letních měsících i vlastní venkovní bazén, volejbalová hřiště nebo hřiště na malou kopanou. K dispozici je i stolní tenis nebo šipky. V okolí je plno turistických stezek. Na večerní posezení u táboráku je připraveno několik ohnišť.
Děti budou nejen rybařit, ale i sportovat, soutěžit v celotáborové hře, koupat se a chodit na výlety.
Stravování je formou plné penze plus 2x denně svačina, v případě večerního programu i druhá večeře. Děti mají po celý den k dispozici čaj nebo šťávu, na rybaření a jiné aktivity balenou vodu. V ceně tábora je ubytování, 5 x denně strava s pitným režimem, doprava, věcné ceny, zdravotnická služba, pojištění.
Cena tohoto 10-ti denního tábora je 5 200,- Kč,. Přihlášku je nutné odevzdat a uhradit cenu tábora do 30. června 2019.

Informace:
Hlavní vedoucí tábora Michal Vlach, mobil 737 427 369