Rybářský kroužek ČRS MO Čáslav

Příští schůzka "STARŠÍCH" proběhne 24.října na Besedě od 17:00 hod.

S sebou si přineste pouze psací potřeby.

Novinky

24.06.2018 16:13

Čáslavští Kapříci nejsou žádné cukrové panenky...

... a dokázali to na soustředění kroužku, které se konalo od pátku 22. června do neděle 24. června. Předpověď počasí nás varovala před dosti extrémním počasím. Nebývá to poslední dobou obvyklé, ale tentokrát to meteorologům vyšlo. Vítr, prudké ochlazení a neustálé přeháňky však neodradily čtrnáct odvážných, kteří se sešli jako každý rok na břehu rybníku Dubí.

Z víkendu před prázdninami ve znamení soustředění se stala již tradice, která by měla být odměnou za výsledky a chování na kroužku.

Hlavní náplní bylo samozřejmě chytání a i přes prudkou změnu počasí se ryb nachytalo poměrně dost. Soutěž o největší rybu vyhrál David P. se svým kaprem 55 cm. Anička zase zvítězila v soutěži o největší počet ryb. Povedlo se jí nalovit čtyřicet jedna ryb a dlouho se držela na čele i v soutěži o největší rybu se svým kaprem 45 cm. Ulovenými rybami byly většinou cejni, líni, kapři a dokonce i štika.

Děkuji Kapříkům za vzorné chování a za pořádek okolo vody. Rodičům za to, že dětem pomohli se stavbou a bouráním stanů a místní organizaci Čáslav, která toto již čtvrté soustředění zastřešila.

Foto z akce zde:  rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Soustredeni_2018

24.06.2018 15:49

Na poslední schůzce letošního školního roku jsme vyhlásili vítěze bodování

a pro první tři z každé skupiny byly připraveny ceny. Jak jinak, než něco na ryby. Nejprve jsme si ještě před vysvědčením naposled společně zachytali a pak přišlo na program vyhodnocení nejlepších Kapříků.

Děkujeme naší místní organizaci a rybářské škole Jakuba Krčína ve Třeboni za krásné ceny. Zkrátka nepřišli ani Kapříci, kteří na vrchol nedosáhli. I pro ně byla připravena nějaká ta drobnůstka na památku.

Vítězům ještě jednou gratulujeme a všem Kapříkům a jejich blízkým přejeme krásné prožití prázdnin a těšíme se zase v příštím školním roce. S některými se uvidíme na táboře. Ještě jednou děkujeme všem těm, kdo nás podporují.

Foto z vyhlášení zde: rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_vitezu_bodovani_17_18

 

13.06.2018 11:03

V Čáslavi se děti vodníků nebojí...

A proto se 8.června přišly na Vodníky podívat k Podměstskému rybníku. Stanoviště jsme připravili stejná jako při předchozích akcích. Děti se mohly na prvním stanovišti seznámit s chovem ryb a s některými druhy, které jsme pro ně nachytali. Ukázka nářadí a popis procesu chovu i s popisem způsobu práce při výlovech dětem připomenul, že rybařina není jen vysedávání na břehu rybníka či řeky.  
Druhé stanoviště představilo rybářský kroužek Kapříci. Ukázal jak mohou děti trávit volný čas v přírodě při rybolovu i při závodní činnosti. Příjemným zjištěním bylo, že i předškolní děti dovedou rozpoznávat nejen ryby, ale i živočichy a rostliny okolo vody. Je vidět, že se o přírodu zajímají a že jim rodiče a paní učitelky dopřejí dostatek pobytu na čerstvém vzduchu, že se o přírodě dokonce i něco naučí. Děti ukázaly, že mají k přírodě kladný vztah a že je příroda baví.
Třetí a tradičně nejoblíbenější stanoviště bylo "rybaření naostro". Připravená výbava k lovu ryb, rozkrmený úsek a parta pomocníků, nemohly přinést jiný výsledek než blažený úsměv na tvářích dětí, kterépřed tím většinou ještě žádnou skutečnou rybu nechytily. Ryby také spolupracovaly a tak všechny děti alespoň jednu rybičku ulovily. Některým se dokonce povedlo ulovit ryb i více.
Na závěr jsme dětem ještě rozdali pár drobností, aby si na návštěvu odnesly nějakou památku. No a pak už se vydaly zpět ke školce, protože už na ně čekal oběd.
Děkuji všem, kdo se zapojili do přípravy a realizace, Mo Čáslav a SÚS ČRS za podporu, no a hlavně dětem za pozornost a doufám, že někteří přijdou rozšířit naše řady Kapříků.
 
V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Vyhledávání

Kontakt

Kapříci Čáslav Český rybářský svaz, z.s.,
Místní organizace Čáslav
Na Bělišti 448/24
28601 Čáslav

Stránky MO Čáslav: rybaricaslav.cz
604 43 46 40     

      

       FINANČNĚ PODPOŘENO MŠMT

Pokud máte jakékoli připomínky, dotazy,
   návrhy, anebo pokud jste našli chybu, 
            KONTAKTUJTE nás prosím!