Třináct bylo i tento týden ...

30.11.2017 05:47

... starších Kapříků. A naše práce je v plném proudu a jde nám od ruky tak, jak jsme si to naplánovali. Tedy skoro tak. Měl jsem pocit, že alespoň se staršími nemusím řešit opětovné připomínání toho, co si mají donést na schůzku. Připravena na navazování byla sotva polovina Kapříků. Proto všem, kteří si materiál donesli připisuji bonusové body.

Kdo měl, mohl si vázat do zásoby. A všichni jsme se věnovali dalšímu okruhu otázek ze ZLATÉ UDICE. Tentokrát šlo o otázky z rybářského řádu a zákona o rybářství. Následovala poznávačka rostlin, u kterých jsme si zároveň řekli jejich význam a charakteristiku.

Poslední část byla věnována u nás žijícím rybám. Vysvětlili jsme si charakteristiku, zástupce a význam jednotlivých čeledí. Tím jsme vlastně rozšířily a zopakovali minule probraný okruh otázek z chovu ryb a přírodovědných znalostí. Mrzí mne, že jsme si nestihli zazávodit v navazování. Snad si příště donesou všichni to co budeme potřebovat. To jsou háčky, vlasec a něco na návazce. O velikosti háčků a síle vlasce jsme se bavili asi stokrát, tak počkám jak umí Kapříci poslouchat.

Takže program na příští schůzku? Závod v navazování, další okruh otázek, poznávačka živočichů a malé překvapení. Prozradím, že se bude týkat naší malé fotosoutěže. Takže "starší", zase za čtrnáct dní ahoj.