Ohlédnutí za letošním táborem na Trnávce...

12.08.2017 15:28

Letos už po osmé místní organizace Čáslav uskutečnila svůj dětský rybářský tábor v rekreačním zařízení Petračka u přehradní nádrže Trnávka. Tábor byl jako vždy plně obsazen. Náplní činnosti mladých rybářů z Čáslavi byl nejenom rybolov, ale stejně jako každý rok i sportovní soutěže, RT, střelba ze vzduchovky, výlety a snad i trocha poučení.

Program dne začínal, jak jinak než rozcvičkou. Ta se nekonala pouze pokud probíhaly rybářské závody, na které si musely děti přivstat. Dopoledním programem byl jednak rybolov ( než se udělalo příliš velké teplo), nebo nějaké to vzdělávání (pokud nebylo počasí zrovna super). Dětem jsme se snažili zábavnou formou oživit rybářský řád, nebo zdravovědu. Každý rybář by měl poznat bezpečně nejen ryby, ale i další živočichy a rostliny okolo vody. Proto program tábora obsahoval i poznávačku, nebo třeba pitvu ryby. Abychom odlehčili dětem od všudypřítomných ryb a rybaření, nezapomněli jsme ani na základy přežití v přírodě. Tato činnost je stále populárnější, vždyť kolik dětí z města by se o sebe dokázalo v nouzi postarat?

Čáslavští si vše vyzkoušely na vlastní kůži. Rozdělávání ohně bez zápalek, příprava čaje, orientace v terénu i přespání pod širákem je určitě zážitek k nezaplacení. Letošní ročník byl jeden z nejlepších i na množství ulovených ryb, a tak si mnozí chytili i nějakou tu rybu domů pro rodiče. Určitě jsme nezapomněli ani na koupání a táboráky, bez kterých by to asi ani nemohl být správný tábor. Snad jsme se s programem trefili alespoň trošku do vkusu každého táborníka.

Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným. Nejprve dětem, za to, že respektovaly nás jako vedoucí i sebe navzájem, a že byl většinu času slyšet smích. Potom všem vedoucím, kteří nenechali dětem ani minutku na to, aby se začaly nudit, a za to, že jsou i oni skvělá parta. Kuchařkám za skvělou kuchyni, a že nikdo na táboře nezhubl. Rekreačnímu středisku Petračka za to, že nás nechá u sebe řádit a poskytuje nám vše na co si vzpomeneme. A všem kdo nás v našem počínání podporuje. Jsou to hlavně SÚS ČRS, MŠMT, BetaFish.cz, Karel Nikl, město Čáslav, Čepro a.s. a vlastně úplně všichni, kdo nějak přispěli, nebo přidali ruku k dílu. Děkujeme.

Další foto: rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Tabor_MO_Caslav_2017