Příští schůzku mají všichni ve středu 22. května od 17:00hod

      Sejdeme se u Podměšťáku a budeme chytat.

     S sebou pouze oblečení dle počasí a náčiní pro lov ryb.

Otevřené dětské rybářské závody 8. června 2019 na

 Podměstském rybníku.

 

Novinky

Zkoušky se nezadržitelně přiblížily...

14.03.2019 09:43

... a proto jsme s mladšími Kapříky prověřovali, jak jsou na tom s vědomostmi. Středeční schůzku jsme začali vyplňováním cvičných testů. Byly to shodné otázky, které jsou v testech pro získání prvního rybářského lístku. Ověřovali jsme si, zda jsou naše vědomosti na takové úrovni, abychom u zkoušek uspěli. Po vyhodnocení jsme se zaměřili na témata, ve kterých děti udělaly nejvíce chyb. Každou odpověď jsme si dopodrobna vysvětlili. V druhé polovině schůzky jsme se znovu věnovali rybám. Tentokrát mne zajímalo, jestli Kapříci k jednotlivým rybám dokážou správně přiřadit i dobu hájení a nejmenší lovné délky. Rybářskému řádu jsme věnovali závěr. Denní doby lovu a povolené způsoby lovu jak v revírech pstruhových, tak mimopstruhových. Většina Kapříků mne mile překvapila. Ještě však máme co zlepšovat. Příprava na zkoušky je však především takovým domácím úkolem každého nováčka. Probranou látku a to co si zapamatuje ze schůzek si musí doma sám opakovat a testy zkoušet, tak aby ke zkouškám mohl přijít bez obav z neúspěchu. Příště se budeme věnovat opět přípravě.

Záznamy: 10 - 10 ze 101
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>
V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Od 16. do 25. srpna 2019

Tábor je určen dětem od 7 do 18 let. Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Je vhodný pro školy v přírodě, školní výlety, rodinnou rekreaci, letní dětské tábory, pro pobyty seniorů, rybářů a na uspořádání firemní akce. Ubytování bude ve zděné budově se 2-4 lůžkovými pokoji, sociální zařízení na chodbě.
Nespornou výhodou je v letních měsících i vlastní venkovní bazén, volejbalová hřiště nebo hřiště na malou kopanou. K dispozici je i stolní tenis nebo šipky. V okolí je plno turistických stezek. Na večerní posezení u táboráku je připraveno několik ohnišť.
Děti budou nejen rybařit, ale i sportovat, soutěžit v celotáborové hře, koupat se a chodit na výlety.
Stravování je formou plné penze plus 2x denně svačina, v případě večerního programu i druhá večeře. Děti mají po celý den k dispozici čaj nebo šťávu, na rybaření a jiné aktivity balenou vodu. V ceně tábora je ubytování, 5 x denně strava s pitným režimem, doprava, věcné ceny, zdravotnická služba, pojištění.
Cena tohoto 10-ti denního tábora je 5 200,- Kč,. Přihlášku je nutné odevzdat a uhradit cenu tábora do 30. června 2019.

Informace:
Hlavní vedoucí tábora Michal Vlach, mobil 737 427 369