Rybářský kroužek ČRS MO Čáslav

Příští schůzka "STARŠÍCH" proběhne 24.října na Besedě od 17:00 hod.

S sebou si přineste pouze psací potřeby.

Novinky

11.04.2016 11:51

Začalo se chytat a Kapříci poprvé vyrazili...

... k Podměšťáku. Bohužel mi pracovní povinnosti nedovolily absolvovat celou schůzku, ale kluci určitě byli více než plnohodnotným záskokem. Lukáš a Milan se ujali vedení tohoto prvního lovu našich mladších. Chtěl bych poděkovat i mnohým rodičům, kteří se této schůzky účastnili. Děti spoustu informací vypouští z hlaviček dřív, nežli je donesou domů. Vždy je lepší sdělovat některé věci přímo rodičům. Tentokrát se jednalo spíše o drobných nedostatcích ve vybavení (velikost háčků, síla vlasce a podobně) Všichni měli možnost zjistit, že něco chytá a něco ne.

 Každopádně skoro všichni alespoň nějakou tu rybku chytili. Nejvíc zabodovala Kája s devíti rybami. Druhá byla Aňa s pěti a třetí Lukáš se třemi. Mladší se sejdou zase 20. dubna, ale už na Zemánku. Pravděpodobně si zazávodíme se staršími. Prostě MLADŠÍ vs. STARŠÍ.

Je potřeba se před schůzkou přesvědčit zda mají děti vše připravené a upravené, tak abychom mohli začít chytat všichni najednou a nepřišli tak o drahocenný čas. Pro vítěznou skupinu připravím překvapení. 

Další foto na:

rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Prvni_schuzka_mladsich_Kapriku_u_vody_v_roce_2016

01.04.2016 11:38

Na Besedě se ve středu Kapříci sešli naposled...

... v letošním školním roce. Od příštího týdne budeme chodit chytat. Podotýkám, že za každého počasí. Všem doporučuju, aby si sehnali kvalitní obuv a pláštěnku. Budeme rozvíjet jak rybářské dovednosti, tak schopnost čelit nepřízni počasí.

Ve středu jsme naposled projeli několik otázek ze Zlaté udice a řekli si něco o rybolovných způsobech. Chtěl jsem, aby každý z Kapříků ostatním přítomným vysvětlil, jakou rybolovnou techniku nejčastěji používá a o každém způsobu měl i krátce pohovořit. Dozvěděli jsme se, že nejrozšířenějším způsobem je plavaná, pak klasická položená a feeder. Potěšilo mně, že techniky, patřící k těm aktivnějším kluci provozují také. Romča, Tomáš, Adam a Matouš nám řekli i svoje zážitky z přívlače. Těžká kaprařina je také poměrně rozšířená. Mám radost, že kluci zkouší různé způsoby a že nezůstávají klasickými bobkaři.

Vyvrcholením bylo navazování na čas. Nejlepšího výsledku dosáhl Tomáš, který opravdu kvalitně, dokázal navázat za necelých dvacet sekund poměrně titěrný háček velikosti cca 10. Ostatním se povedlo navázat do třičtvrtě minuty. Tomášovi byl nejblíž Matouš a Roman.

Tak ahoj u rybníka a Petrův zdar.

 

25.03.2016 17:08

Středeční úplněk měl veliký vliv....

.... hlavně na chování. Chápu a vše je prominuto. Ale poslední schůzka uvnitř byla tak trošku anarchie. Předvedli jsme si jak se navazují sestavy na plavanou a pak si to děti i vyzkoušely. Doufám, že se jim v hlavinkách do příště udrží. Na příští schůzku mladších si mají donést navázaný prut, podběrák, vyprošťovač a "Náhradní díly". Hodí se i nějaké to krmení a hadr na ruce. Živou nástrahu zajistím. Bude fajn, když zase najdou svou dobrou náladu a chování, a donesou si je s sebou. Kdo bude zlobit, pomaže k domovu. Budeme soutěžit v počtu nachytaných ryb a sejdeme se na Podměšťáku u garáží. Už se těším. Tak ahoj.

V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Vyhledávání

Kontakt

Kapříci Čáslav Český rybářský svaz, z.s.,
Místní organizace Čáslav
Na Bělišti 448/24
28601 Čáslav

Stránky MO Čáslav: rybaricaslav.cz
604 43 46 40     

      

       FINANČNĚ PODPOŘENO MŠMT

Pokud máte jakékoli připomínky, dotazy,
   návrhy, anebo pokud jste našli chybu, 
            KONTAKTUJTE nás prosím!