Rybářský kroužek ČRS MO Čáslav

Příští schůzka "STARŠÍCH" proběhne 24.října na Besedě od 17:00 hod.

S sebou si přineste pouze psací potřeby.

Novinky

20.09.2018 23:03

První schůzka školního roku k nám ve středu přilákala nové Kapříky...

... a nebylo jich zrovna málo. Sešlo se celkem dvacet pět Kapříků. Naše řady se rozhodlo rozšířit zatím sedm nováčků, kteří si s námi zachytali a hned se začali seznamovat s ostřílenými členy naší party. Ti je mezi sebe rádi přijali. Rybám se také docela chtělo a tak se většině dětí nějakou povedlo ulovit.

Pro některé to možná byla první samostatně ulovená ryba v životě. No a tak si hned na vlastní kůži vyzkoušely, jaký je to pocit, když se ryba vrací zpět vodě. Dvouhodinovka utekla jako voda a Kapříkům se domů moc nechtělo, ale příští týden se zase sejdeme na tom samém místě, ve stejnou dobu. Tentokrát si zachytáme a úlovky si děti připíšou v podobě prvních bodů do soutěže "O krále rybářů". Soutěž bude samozřejmě probíhat i letos a na konci školního roku si vítězové odnesou ceny a nominaci na soustředění. Doufám, že se počasí vydaří i za týden a moc se na další schůzku těším. Snad bude účast zase tak hojná.

02.09.2018 17:41

Změna pro letošní školní rok...

Výbor ČRS Mo Čáslav schválil pro letošní rok poplatek za člena rybářského kroužku a to 1000,- Kč za školní rok. Tento poplatek bude vybírán po 500,- Kč za každé pololetí. Účastníci kroužku se zaplacením a odevzdáním souhlasu ke zpracování údajů GDPR stávají členy naší organizace a bude jim vystaven průkaz sportovce u Rady ČRS. Zároveň budou pojištěni stejně jako stávající členové ČRS. Veškeré vybrané prostředky budou použity na činnost kroužku ( pojištění, pronájem prostor, návnady a nástrahy, ceny pro vítěze bodování, doprava na závody a podobně)

11.08.2018 08:13

Ohlédnutí za letním táborem MO Čáslav

Čas je neúprosný a tak nám z letošního tábora na Trnávce zbyly jen vzpomínky. Doufám, že ty nejlepší. Vždyť máme vzpomínat na co. Rybaření bylo asi nejlepší za posledních devět let co jezdíme na rekreační zařízení Petračka. I přes teploty atakující čtyřicítku a vodu zelenou jako brokolicová polévka si děti parádně zachytaly od ouklejí přes kapry, až po dravce. Všelijaké soutěže byly jako každý rok nedílnou součástí bodování do celo-táborové hry. Ať už to byly sportovní , vědomostní ( převážně z oblasti přírody a rybářství), nebo dovednostní. Soutěžilo se jak v družstvech, tak v jednotlivcích.
Tábor nebyl jen zábavou, ale i poznáváním a zdokonalováním se. Poutavé vyprávění a praktickou ukázku všeho co patří ke správné plavané si s sebou na návštěvu k nám přivezl Dušan Hýbner. Velikým zážitkem a poučením byla také návštěva feederových závodníků Jardy Buriánka, Petra Poskočila a Jirky Ludvíka. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, že kdo dodržuje pár zaběhlých zásad a neodflákne žádnou maličkost, může rázem chytat o několik tříd lépe. A platí to ve všech rybolovných technikách. Děkuji všem, kdo si na nás našli čas a podělili se s dětmi o své zkušenosti.
Tábor však nebyl jen o rybách. Výlet okolo přehrady, výlet do Pelhřimova, dovednosti potřebné pro přežití v přírodě a spaní pod širákem, i to bylo jeho náplní. Snad jen škoda, že do vody se letos nesmělo pro vysoký výskyt sinic a soutěže v plavání se nekonaly. Snad jsme stihli vše co jsme si pro letošní tábor připravili a určitě se povedlo program i trošku rozšířit třeba o již zmiňované příjemné návštěvy.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům za snahu a někdy i trpělivost. Všem návštěvám za příjemné povídání a poučení nejen pro děti, ale i pro nás starší. Všem sponzorům a těm kdo nás podporují a v neposlední řadě MŠMT, SÚS ČRS a místní organizaci Čáslav, bez kterých by tábor vůbec nemohl proběhnout.

Více fotek na: rybaricaslav.rajce.idnes.cz/Trnavka_2018/

V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Vyhledávání

Kontakt

Kapříci Čáslav Český rybářský svaz, z.s.,
Místní organizace Čáslav
Na Bělišti 448/24
28601 Čáslav

Stránky MO Čáslav: rybaricaslav.cz
604 43 46 40     

      

       FINANČNĚ PODPOŘENO MŠMT

Pokud máte jakékoli připomínky, dotazy,
   návrhy, anebo pokud jste našli chybu, 
            KONTAKTUJTE nás prosím!