Příští schůzku mají všichni ve středu 22. května od 17:00hod

      Sejdeme se u Podměšťáku a budeme chytat.

     S sebou pouze oblečení dle počasí a náčiní pro lov ryb.

Otevřené dětské rybářské závody 8. června 2019 na

 Podměstském rybníku.

 

Novinky

Historicky první "novoroční pochod" Kapříků z Čáslavi.

12.01.2019 17:27

Ranní probuzení bylo poněkud uplakané, a to dvojnásob, protože ještě včera svítilo slunce na zasněžená pole a teplota byla příjemně pod nulou. Kapříci si dali sraz u čáslavských sádek pod rybníkem Homolka. A světe div se, všech dvacet přihlášených přišlo včas. Rodiče dostali pusinku na čelíčko a vyrazili k domovu. My jsme se rozdělili do dvou skupin. Kapitánkou prvního družstva byla Klárka a druhého Anička.

Byla před námi cesta plná soutěží, poznávání a dobrodružství. Cestou jsme viděli celkem čtyři rybníky a u každého jsme pozorovali co se v zimním období okolo vody děje a zároveň jsme si popsali, v čem se od sebe jednotlivé rybníky liší. A proč každý rybník slouží jinému účelu. U Jirsáku začala ta napínavější část výletu. Každé družstvo si vybralo jednoho člena, kterému svěřilo závažný úkol, postarat se o oheň. Vzhledem k silnému větru a dešťovým přeháňkám to nebylo zrovna nejlehčí. Dostali svíčku, kterou měli opečovávat a donést oheň co nejdále, Za každé další zapálení svíčky dostalo družstvo jeden trestný bod. Tuto soutěž vyhrálo družstvo Aničky. Cestou si každé družstvo nasbíralo něco suchého na podpal, což nebylo po dlouhotrvajících srážkách nic jednoduchého. Došli jsme až do Schořova a tam u rybníku jsme si dali malou svačinku.

Po nezbytné fotodokumentaci se rozeběhla další hra. Každé družstvo mělo vystavět co nejvyšší věž z pomalu mizejícího sněhu. Tuhle disciplínu vyhrálo opět družstvo vedené Aničkou. A jako sladká tečka na závěr stavby? No jasně. Co potěší víc než zbourat věž soupeřům.

No a zase na cestu. Pozorovat volavky, zajíce a labutě. Cestou k rybníku Trubný si děti dosbíraly potřebné klestí na podpal. A hned jak jsme k Trubnému dorazili zaplál oheň, jak jinak, než bez pomoci zápalek. Postarali se o něj nejstarší kluci z obou družstev. Než se oheň pořádně rozhořel, stihli jsme ještě jednu hru, která podporuje pozornost. Tentokrát vyhrálo družstvo Klárky. No a potom už voněly klobásky a párky.

Po nasycení dětí a zahlazení stop po táboření, jsme pomalu zamířili zpět do Čáslavi. Cestou jsme "lovily" lístečky, které byly okolo stezky zanechány nepozorovaně při cestě tam. Ještě než jsme dorazili do města zbyla trocha času na pořádnou honičku, zvanou Kulišanda. K Homolce jsme dorazili chvíli před třetí hodinou. Po vyhlášení výsledků bodování soutěží a předání drobností na památku, které věnoval SúS Črs jsme se po třetí hodině mohli vrhnout do náručí rodičů. Ti se divili. Aplikace totiž do této chvíle ukázala, že máme v nohách 12,66 km.

Věřím, že se všem výšlap líbil a že jsme tím letošním prvním, založili novou tradici novoročních výletů.

Další foto z výšlapu zde: rybaricaslav.rajce.idnes.cz/1._Novorocni_pochod_12.ledna_2019

 

 

Záznamy: 13 - 13 ze 101
<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>
V SEKCI DOKUMENTY NALEZNETE ZÁKLADNÍ MATERIÁLY PRO DOMÁCÍ SAMOSTUDIUM.

VLOŽENO JE I VIDEO S PITVOU RYBY

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Dětský rybářský tábor Štědronín 2019

Od 16. do 25. srpna 2019

Tábor je určen dětem od 7 do 18 let. Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Je vhodný pro školy v přírodě, školní výlety, rodinnou rekreaci, letní dětské tábory, pro pobyty seniorů, rybářů a na uspořádání firemní akce. Ubytování bude ve zděné budově se 2-4 lůžkovými pokoji, sociální zařízení na chodbě.
Nespornou výhodou je v letních měsících i vlastní venkovní bazén, volejbalová hřiště nebo hřiště na malou kopanou. K dispozici je i stolní tenis nebo šipky. V okolí je plno turistických stezek. Na večerní posezení u táboráku je připraveno několik ohnišť.
Děti budou nejen rybařit, ale i sportovat, soutěžit v celotáborové hře, koupat se a chodit na výlety.
Stravování je formou plné penze plus 2x denně svačina, v případě večerního programu i druhá večeře. Děti mají po celý den k dispozici čaj nebo šťávu, na rybaření a jiné aktivity balenou vodu. V ceně tábora je ubytování, 5 x denně strava s pitným režimem, doprava, věcné ceny, zdravotnická služba, pojištění.
Cena tohoto 10-ti denního tábora je 5 200,- Kč,. Přihlášku je nutné odevzdat a uhradit cenu tábora do 30. června 2019.

Informace:
Hlavní vedoucí tábora Michal Vlach, mobil 737 427 369